História sa opakovala. Začiatok sezóny bez bodu

Úvod sezóny prišiel a s ním aj výzva v podobe nováčika Captiol Bratislava.

Počas florbalového leta sa v kabíne Prírodovedcov udialo niekoľko výrazných zmien. Na lavičke vymenil Tomáša Škarupu Jakub Horecký, medzi hráčov pribudli Patrik Bachan a Peter Čuporák, ubudol Vladimír Bačinský, ktorý išiel zbierať skúsenosti do českej Superligy v drese Black Angels. Letná príprava prebehla v plných počtoch a nasadení. Liďáci absolvovali dva prípravné turnaje, jeden z nich nevyšiel Danielovi Maňkošovi, ktorý sa zranil tak, že pravdepodobne do tejto sezónny už nezasiahne.

Úvodné kolo malo pre Lido nachystaného nováčika súťaže Capitol Bratislava, ktorý by skúsenému fanúšikovi mohol niečo pripomínať. Do zápasu za Capitol zasiahlo 15 hráčov, z čoho 8 obliekalo v minulosti Liďácky dres! (pozn. Rieger, Hečko Ľ., Nemčovič, Dluhoš, Fatul, Haluška, Hečko M. a Szabo) Samozrejme to nemenilo nič na veci, že pred námorníkmi stal skúsený, ambiciózny nováčik, ktorého bolo treba poraziť.

ŠK Lido Prírodovedec Bratislava – Tempish Capitol Floorball Club 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Kanadské body: Smutný 1+0, Beriac 0+1

Strely – 28:16

Po prečítaní výsledku by si človek mohol pomyslieť, že sa hral futbal. Ako to už v úvodoch sezóny býva, zviazané ruky a prílišné chcenie atraktivite zápasu veľmi nepomohli. Celé stretnutie malo prakticky rovnaký obraz, kde Liďáci hrali väčšinu času na lopte a Capitol vyrážal do protiútokov, ktorých bolo ozaj požehnane. Avšak streleckú potenciu nechali útočníci oboch táborov ešte v minulej sezóne, a preto sa prvá tretina skončila chudobne, 0:0 a bez vylúčení.

Druhá dvadsaťminútovka priniesla gól v 26. minúte, keď sa zo streleckej pozície blysol perfektnou strelou z prvej Richard Dluhoš. To prinieslo do zápasu nejaké emócie, keď sa šli na trestnú stoličku schladiť Franek a Poliak po vzájomnom vylúčení. O necelé dve minúty si prichytil protihráča Haluška, čo prinieslo presilovku 4 na 3 v prospech domácich, avšak neefektívnu. Počas tretiny mali niekoľko šancí oba tímy avšak Mészáros a najmä Rieger boli proti.

Úvod tretej tretiny patril papierovým hosťom, keď sa v čase 41:52 presadil Pavlák, 0:2. Ako po prvom góle, tak aj po tomto prišlo vylúčenie, tentokrát Pagáča. Oslabovku však námorníci zvládli. Predstava 0 bodov hnala mužov v modrom dopredu, ale zaparkovaný autobus pred bránou Capitolu, za ktorý by sa nehanbila ani futbalová Chelsea, bol ťažký oriešok. Všetky šance končili brejkom, za mantinelom, blokom hráčov Capitolu alebo na Riegerovi. Najmä Gálet, Franek a Beriac si tento zápas asi radi púšťať zo záznamu nebudú. Do hry sa podarilo vrátiť mravenečníkov Timovi Smutnému, keď aj trochu so šťastím prekonal Riegera strelou z prvej. Postupnosť gól-vylúčenie pokračovala, v čase 50:17 si išiel opäť oddýchnuť Haluška. Ultimátnu príležitosť na vyrovnanie však Liďácka presilovka nevyužila. Kalich horkosti si vypilo Lido až do dna, keď ostreľovalo hostí zo všetkého možného, ale jediné čo sa podarilo zapísať do zápisu bolo vylúčenie Bachana 26 sekúnd pred koncom zápasu.

Úvodný zápas sezóny nám nevyšiel podľa našich predstáv. Celkový obraz hry a najmä obranná činnosť bola dobrá a súpera sme nepúšťali do nebezpečných šancí. Naopak mali sme celý zápas problém s vytvorením gólových šancí. Niekoľko vyložených šancí sme si dokázali vypracovať, no zlyhali sme v koncovke. Je to pre nás dobrá facka na začiatok, pretože si dovolím tvrdiť, že tento zápas sme mali vyhrať Súper hral to čo potreboval na to, aby získal body, stiahnutá kompaktná obrana, obetavé bloky a dobrý výkon brankára sme nedokázali prekonať. Súperovi gratulujem k úspešnému štartu v extralige.

Jakub Horecký, tréner ŠK Lido Prírodovedec Bratislava

Sme veľmi radi, že sa nám naša premiéra v extralige vydarila a berieme hneď v 1.kole prvé tri body. Výhra nám určite priniesla do tímu potrebnú pohodu, ktorú sme ako nováčik potrebovali. Je to pre nás na úvod pekná odmena za prácu, ktorú sme počas našej krátkej existencie klubu spravili. Už teraz sa veľmi tešíme na ďalšie zápasy

Roman Cibík, manažér Tempish Capitol Floorball Club

Ako to už v športe s bránkami býva, hrá sa na góly a tých dali domáci menej ako súper. Podľa certifikovaného štatistického centra chceli dať zverenci Jakuba Horeckého gól 86-krát, no 58-krát išla strela mimo alebo do blokov, 27-krát do Riegera a iba 1-krát rozvlnila sieť. Zaujímavý je tiež fakt, že v extralige sa Lidu podarilo vyhrať úvodný zápas len dvakrát. Raz v roku 2010, keď sa podarilo ešte „starej garde“ vyhrať v Dolnom Kubíne 5:4 a druhýkrát v roku 2015, keď sa štyrmi gólmi v tretej tretine podarilo otočiť zápas proti nováčikovi zo Skalice. Taký je šport a družina okolo Ondreja Pagáča má možnosť na reparát už vo štvrtok o 18:30 v hale SHZ (Nový Dom športu) v derby proti Snipers Bratislava. Tešíme sa na vás!

Autor: Pavol Veninger